Menu Zavřeno

Ohnivzdornost

ochrona-przeciwpozarowa

Opálení povrchu dřeva způsobí uzavření vnitřních buněk, které povrch utěsní, a navíc se dřevo stane odolné vůči houbám, plísním nebo hnilobě. Důležitým parametrem je také zvýšená odolnost proti vznícení dřeva. Jinými slovy, dřevo, které bylo jednou spáleno, na jehož povrchu se vytvořila opálená vrstva, je mnohem obtížnější opakovaně zapálit.

Paradoxně se ukázuje, že oheň na opáleném dřevu postupuje mnohem pomaleji. Dřevo při hoření spíše doutná. To samozřejmě výrazně zpomaluje proces hoření a poskytuje vám více času na přiměřenou reakci. 

V současné době je velká pozornost věnována požární ochraně, současná konstrukce také vypadá úplně jinak a většina surovin a stavebních materiálů se vyrábí způsobem, který snižuje riziko požáru.Technické vlastnosti páleného dřeva však zůstávají nadčasové a použití desek Shou Sugi Ban zvláště přispívá ke zvýšení požární odolnosti celé budovy.

Ve světle platných předpisů je také důležité, aby budovy splňovaly požadavky na požární odolnost stanovené v normě NRO. U pálených desek je to možné díky použití speciálních opatření pro zajištění desek v konečné fázi výroby. Použité látky splňují normu EN 13501-1 (klasifikace požáru) v kombinaci s nehořlavými nosnými deskami, spodní konstrukcí, kovovým roštem, norma je stanovena na: B-s2, d0. Současně použití tohoto typu opatření při zajištění dřeva poskytuje ještě větší odolnost vůči vnějším faktorům a zajišťuje, aby se povrch desky neznečistil.