preloader

Dřevo na fasádě s ochranou NRO

Domy, kostely, školy i další budovy byly kdysi stavěny pouze z dřeva. Byl to jeden z nejlevnějších materiálů, z kterých bylo možné takové konstrukce postavit, proto není divu, že v každé vesnici existovaly takové objekty.

Dřevo na fasádě s ochranou NRO

Avšak jejich velkým mínusem bylo, že velmi snadno mohlo dojít k jejich spálení. Někdy ve filmech můžeme pozorovat, jak rychle oheň mohl rozšířit se na celou budovu, ničíc majetek lidí. Proto se čím dál více lidí rozhodlo pro stavbu domů a dalších objektů z cihel. Ty byly obvykle mnohem solidnější konstrukce, díky čemuž se tento materiál rychle ujal jako hlavní stavební surovina. Jeho popularita trvá dodnes. Nicméně roste také popularita ohnivzdorného dřeva. Dokonale se osvědčuje jako součást fasády s příslušnou ochranou. Jde zde o desky Shou Sugi Ban.

 

Desky opálené ohněm Shou Sugi Ban na budovách veřejného užívání Novým trendem, který se dokonale osvědčuje jak v případě obyčejných domů, tak i budov veřejného užívání, je umístění dřeva na fasádě. Rádi se využívá také dodatečná možnost, jakou je ochrana materiálu do třídy požární odolnosti NRO. Jde o normu zodpovědnou za požadavky na požární odolnost každé desky. Tak připravená může být také certifikována. Je to jedna z dodatečných možností. Dřevo Shou Sugi Ban je chráněno ve finální fázi výroby speciálně připravenými prostředky, které mají zajistit ochranu přírodního materiálu. Navíc, použité látky musí splňovat normu EN 13501-1. V případě metody opalování desek ohněm použití takových prostředků zvyšuje odolnost vůči různým vnějším faktorům. Kromě toho povrch dřeva se neznečišťuje a jeho odolnost se zvyšuje až na několik let bez nutnosti impregnace nebo použití jiných postupů. Proto právě desky opálené ohněm Shou Sugi Ban jsou stále častěji vybíraným materiálem používaným k provedení fasád na budovách veřejného užívání. Navíc, díky použití této metody má unikátní vzhled, čímž každý objekt získává dodatečný charakter. Jak dobře všichni víme, odolnost, vysoká kvalita a pěkný vzhled jsou pro tento typ surovin ideální kombinací. Koneckonců, budovy veřejného užívání by měly být prezentovány odpovídajícím způsobem.

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA