preloader

Použití opálených desek ohněm Wood of Fire

Obvykle první použití opálených desek, které každému napadne, je opálená fasáda.

Použití opálených desek ohněm Wood of Fire

Na jednu stranu je to přirozený způsob myšlení, protože idea konzervace dřeva pomocí metody Shou Sugi Ban pocházející z Japonska měla za úkol chránit právě fasádní desky, které byly vystaveny intenzivnímu působení vnějších faktorů. Kromě toho fasády moderních domů ve tvaru rustikálních stodol, často v souladu s odvážnými koncepcemi současných architektů, jsou dokončovány právě opálenými deskami v různých barevných variantách a různých stupních spálení, což dodává budovám jedinečný půvab a dřevěné fasádě dodatečnou trvanlivost a odolnost. Dalším z nejpopulárnějších způsobů využití opálených desek je jejich montáž ve vnitřních prostorách budov jako dekorace stěn. To představuje alternativu pro omítky, tapety, dlaždice a další formy dokončování stěn. Opálené desky na vnitřních stěnách dodají neopakovatelný charakter všem místnostem, bez ohledu na jejich určení, a kromě optických vlastností je výhodou také značně větší odolnost proti mechanickému poškození, znečištění nebo škrábancům ve srovnání se stěnami malovanými, omítkovanými nebo tapetovanými. To se týká zejména variant kartáčovaných našich opálených desek, které se vyznačují nejvyšší odolností proti mechanickému poškození. Proto technika spalování dřeva metodou Shou Sugi Ban používaná při výrobě opálených desek dostupných se osvědčí v pokojích, kancelářích, provozovnách služeb nebo konferenčních sálech.

Zajímavým řešením je také využití opálených desek jako dekorace krbů. Způsob, jakým impregnujeme dřevo, snižuje jeho hořlavé vlastnosti, což omezuje možnost opětovného vzplanutí dřeva. Jinými slovy, dřevo, které bylo jednou zapáleno, se později mnohem obtížněji znovu zapálí, a další impregnace speciálně určenými prostředky způsobí, že materiál je odolný vůči vysokým teplotám.

Z realizovaných nápadů s využitím opáleného dřeva stojí za zmínku ještě použití silně spálených desek jako materiálu použitého k vytvoření dřevěného stolu. Dalším z nápadů byla výroba dveří, ve kterých byly křídla zcela vyrobeny z opálených a poté kartáčovaných desek. Setkali jsme se také s dveřními křídly a kuchyňskými frontami celými obloženými prvkami opálenými. Možnosti použití opáleného dřeva jsou opravdu mnohé, od fasád až po malé předměty s vložkami z opáleného dřeva. Jediným omezením je naše představivost, proto v případě realizace vašich nápadů a konceptů vás zveme k kontaktu, a jistě společně vybereme nejlepší řešení pro vaši vizi!

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA