preloader

Shou Sugi Ban: Japonská metoda impregnace dřeva

Shou Sugi Ban je tradiční japonská technika uhlíkování dřeva, která měla za úkol chránit dřevo před vodou, slunečními poškozeními a různými druhy škůdců.

Shou Sugi Ban: Japonská metoda impregnace dřeva

Technika Shou Sugi Ban je používána na mnoha druzích dřeva, jako jsou modřín, smrk, accoya, cedr, borovice a mnoho dalších. Dřevo může mít různý vzhled i barvu v závislosti na použitém druhu dřeva a intenzitě spalování.

Technika Shou Sugi Ban je používána v Japonsku už stovky, možná tisíce let, ale nedávno se stala mnohem populárnější v západních zemích. Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit efekt uhlíkovaného dřeva. Původní proces spalování spočíval ve spojení tří desek do trojúhelníkové trubice a následném spálení dřeva zevnitř dostatečně hluboko, aby se dosáhlo černo-stříbrného finiše. Po ochlazení bylo dřevo kartáčováno a myto. Nyní je proces spalování produktů Wood of Fire plně mechanizovaný, což především zajišťuje jednotné rozložení plamenů, jednotný stupeň spalování, což zase umožňuje dosažení rovnoměrné úrovně kartáčování a ideální ochranu díky rovnoměrnému rozložení impregnací a lazur.

Proces spalování Shou Sugi Ban, známý také jako Yakisugi, byl původně použit v Japonsku k impregnaci bočních stěn budov za účelem zvýšení jejich trvanlivosti. Nyní jsou desky podrobené této úpravě používány také jako terasové desky, obklady stěn, čelní plochy nábytku – zatímco opálené desky metodou Shou Sugi Ban jsou používány kvůli jejich trvanlivosti a estetice.

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA