preloader

Dům v černi

Moderní STODOŁA od Maćka Rempalského /modernstudio/ je kombinací minimalismu a elegance v černém provedení.

Dům v černi

Díky spolupráci architekta s investorem se prezentovaný „Dům v černi“ vyznačuje svým moderním designem a řešeními, a jeho jednoduchost a použité přírodní dřevo v projektu zvyšuje vizuální hodnoty, díky kterým se kolem STODOŁY nelze projít lhostejně.

Přitažlivá surová forma budovy je zásluhou dřevěné fasády z sibiřského modřinu od výrobce opálených desek Wood of Fire. V projektu použité dřevo bylo podrobno tepelnému zpracování japonskou metodou Shou Sugi Ban, která především díky svému procesu opalování konzervuje je a zajišťuje, že je odolné po mnoho let. Kromě toho zdůrazňuje přírodní estetické hodnoty dřeva vytažením hloubky barvy, díky čemuž se desky stávají více unikátními. Takto konzervovanými deskami zmíněnou výše technikou lze nyní dokončit nejen fasády, ale také stavět ploty, dekorovat stěny uvnitř budov nebo stavět dřevěné terasy.

Panoramatická zasklení černé STODOŁY propouštějí do obývacího pokoje přírodní světlo dovnitř budovy, což umožňuje uživatelům komunikaci s okolní přírodou. Rozsáhlá zasklení splňují vizi a ideu moderního domu, který měl za úkol zvýšit možnost fungování v souladu s okolní přírodou. Během realizace byla zvláštní pozornost věnována také architektuře krajiny okolní zahrady, která v souladu doplňuje minimalistickou formu budovy. Vytvořením harmonie a zachováním stylu byl kolem domu rovněž zaaranžován plot s použitím týchž materiálů jako na fasádě budovy. Dřevěný plot z opálených desek Wood of Fire účinně odděluje pozemek, zároveň fascinuje svým přirozeným půvabem. Dřevo umožňuje kontrolovat stupeň průhlednosti a možnosti tvarování linií. Vykonaný plot z opáleného dřeva Wood of Fire nám zajišťuje dlouhodobou trvanlivost a absenci potřeby periodické konzervace. Díky opalování desky získávají odolnost vůči povětrnostním a mechanickým vlivům, zároveň jim zajišťují jejich přirozený a estetický vzhled.

Prezentovaná na fotografiích STODOŁA v černém provedení je návrhem pro ty, kteří si cení funkčnosti, minimalismu a vizuálně přitažlivého estetického dokončení, vytvářející zároveň unikátní atmosféru a prostor pro život.

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA