preloader

Dům ve stylu moderní stodola pokrytý fasádou z opálených desek Shou Sugi Ban

Čím se vyznačuje dům ve stylu moderní stodola? Pojmem moderní stodola se obvykle označují jednoduché budovy pokryté sedlovou střechou. Klasické projekty domů ve stylu stodoly jsou vytvářeny s důrazem na co nejvyšší energetickou účinnost.

Dům ve stylu moderní stodola pokrytý fasádou z opálených desek Shou Sugi Ban

Společným znakem, který spojuje téměř všechny tyto budovy, je sedlová střecha a obdélníkový tvar. Občas se objevují projekty ve tvaru písmene L nebo T. V moderních stodolách jsou balkony nebo terasy spíše raritou. Domy takových jednoduchých tvarů jsou nejen nejteplejší, ale také nejlevnější na stavbu. Domy ve stylu stodola se také vyznačují panoramatickým zasklením, které jim dodává originální vzhled.

V současnosti je velmi módní kombinovat na fasádě alespoň dva typy materiálů. Módní je dřevo a kámen nebo jejich imitace, cihla a plast. Ale právě dřevo díky své šlechetnosti vyniká ze všech materiálů, které mohou být použity jako fasáda domu ve stylu moderní stodola.

Vše závisí na individuálním nápadu designéra a jeho dohodách s klientem. Existuje možnost použít dřevěnou fasádu na celém povrchu budovy nebo jen jednotlivé ozdoby. Oblíbeným řešením je umístění desek na přední stěnu budovy nebo ozdobení nimi stěn uvnitř terasy nebo předsíně.

 

Dům ve stylu stodola s fasádou z opálených desek.

Použití vhodné fasády umožní zdůraznit výjimečnou jednoduchou formu domu ve stylu moderní stodoly. V současné době designéři kladou poměrně velký důraz na udržitelný rozvoj a péči o životní prostředí. Zájem o techniku Yakisugi se do tohoto trendu dobře zapadá. Opálené dřevo je plně biologicky rozložitelné a ekologické.

Fasáda z opáleného dřeva není jen o trvanlivosti a dodatečné ochraně, ale také o výjimečném stylu, který způsobuje, že domy ve stylu moderní stodola pokryté deskami Shou Sugi Ban přitahují pohledy svým neuvěřitelným vzhledem a nedovolí nikomu projít kolem bez povšimnutí. Možností dokončení dřeva je mnoho, od desek typu MAZURIA, které se vyznačují lehkým opálením s viditelně přepálenou tvrdou strukturou dřeva, po tmavou silně zvětlenou desku typu SILESIA ve verzi nejsilnějšího opálení.

Desky opalované tradiční japonskou technikou se stávají velmi odolnými vůči vnějším vlivům a udržují svůj vzhled po dobu 40-50 let.

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA