preloader

Impregnace dřeva ohněm – proč svěřit provedení specialistům?

Předtím, než Kazimír Veliký zanechal Polsko zděné, prakticky každá budova byla postavena z dřeva. Tento přírodní materiál se výborně osvědčil jako stavební materiál pro chaty jak na vesnicích, tak i ve městech.

Impregnace dřeva ohněm – proč svěřit provedení specialistům?

Jeho hlavním problémem však bylo, že se poměrně rychle a snadno mohl zničit ohněm. Byl to jeden z důvodů, proč se začalo využívat trvanlivějších řešení ve formě kamene a betonu. Po mnoho let se ve stavebnictví soustředilo právě na tyto materiály, prakticky zapomínaje na přírodní surovinu. Tento trend se však v posledních letech obrací. Čím dál více lidí se rozhoduje pro využití, například pro fasády dřevěných desek. Vše díky rozšíření staré metody impregnace desek, spočívající v jejich opalování. Po spálení mimo jiné celulózy se tento materiál stává odolnějším proti plamenům a právě tento faktor rozhoduje o návratu k přírodní surovině. Lze takovou impregnaci provést sami? Nebo je lepší svěřit provedení specialistům? Na tuto otázku odpovíme v našem článku!

 

Bezpečná impregnace dřeva ohněm? Svěřte ji specialistům

Impregnace dřeva ohněm je velmi náročný úkol, proto je lepší svěřit provedení specialistům. Za prvé jde o otázku samotné bezpečnosti. Za druhé profesionálové využívají pro to pokročilé stroje, které umožňují zpracování tohoto suroviny ve speciálních pecích. Díky tomu lze taková zařízení naprogramovat na odpovídající parametry, aby bylo dosaženo efektu očekávaného klientem. Co víc, takové postupy zajišťují větší trvanlivost dřeva, což je mimořádně důležité v případě, kdy má být namontováno na vnější straně budovy. Svěřením realizace specialistům získáváme také záruku na objednané desky. V případě jakýchkoli vad nebo nesrovnalostí vždy můžeme požádat firmu o výměnu daného produktu nebo celé série. Prováděním takové impregnace samostatně takovou pomoc nezískáme. Proto stojí za to využít dlouholeté zkušenosti podniku poskytujícího takové služby, abychom měli jistotu, že desky vydrží dlouhá léta.

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA