preloader

Jak pečovat o opálené desky ohněm venku?

Mít dřevěnou fasádu, nábytek nebo také plot je snem některých z nás. Avšak o čem je třeba pamatovat, je skutečnost, že to vyžaduje povinnost odpovídající impregnace materiálu.

Jak pečovat o opálené desky ohněm venku?

Aby se za prvé dobře prezentoval a za druhé byl pevný a odolný vůči různým povětrnostním podmínkám, i přes uplynulé roky. To je zvláště důležité v případě, kdy dřevo je vystaveno škodlivému působení slunce, deště nebo mrazu. Je třeba na to pamatovat jak v případě obyčejných desek, tak i těch opálených ohněm. Druhý z uvedených typů, díky zpracování ve vysoké teplotě již získal odolnost a pevnost, což samo o sobě je již způsobem impregnace. Díky tomu je z dřeva odstraněna celulóza, která často slouží jako potrava pro různé druhy hub nebo hmyzu. Odstraněním jejího snížíme riziko hniloby materiálu. Nicméně je třeba pamatovat na to, že je nutné občas dodatečně pečovat i o desky opálené ohněm, aby zůstaly tvrdé a odolné vůči působení vlhkosti.

 

Olejování jako způsob péče o opálené desky ohněm

Dalším způsobem impregnace je olejování. Odpovídající nasycení materiálu přírodními látkami umožňuje jeho absorpci do struktur suroviny. Díky tomu budou opálené desky ohněm chráněny jak zvenčí, tak i zevnitř. Díky tomu je povrch příjemný na dotek a vynikající prezentace. Avšak před nanesením oleje je třeba dřevo odpovídajícím způsobem připravit. Nejprve je třeba jej očistit, brousit povrch a poté jej otřít z prachu nebo kurzu. V dalším kroku je vhodné počkat, až dřevo uschne, protože v opačném případě nanesený impregnant se nespojí dostatečně pevně. Teprve po důkladném vysušení lze začít aplikovat první vrstvu oleje. Podle potřeb je třeba nanesit několik vrstev, aby materiál byl odolnější a odolával proměnlivým povětrnostním podmínkám. Pokud se tedy ptáte, jak pečovat o desky opálené ohněm, olejování je jedním z efektivnějších postupů, který by měl být opakován každých přibližně 5 let, abyste měli jistotu odolnosti dřeva.

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA