preloader

Jak trvanlivá je dřevěná fasáda vyrobená metodou Shou Sugi Ban?

Shou Sugi Ban je metoda konzervace dřeva, která byla zahájena před několika stoletími v Japonsku. Opařené dřevo, známé také jako Yakisugi, je nyní často vybíráno současnými architekty a staviteli kvůli jeho odolnosti a výjimečnému vzhledu.

Jak trvanlivá je dřevěná fasáda vyrobená metodou Shou Sugi Ban?

Na trvanlivost opálených desek má vliv několik faktorů, například:

 • Opalování ohněm zvyšuje odolnost fasádních desek vůči vnějším vlivům.
 • Spálením celulózy zvyšujeme odolnost dřeva vůči ohni.
 • Opálené desky jsou zbavené vlhkosti, což je chrání před ničivým účinkem škůdců.

Na rozdíl od běžného přesvědčení, oheň působí jako vynikající „impregnace“ dřeva. Správné využití ohně přirozeně chrání vaše dřevo před UV zářením, vlhkostí a škůdci. Důležitým aspektem je také výběr správného dřeva, protože ne každý druh reaguje na opalování stejně. Měkké, pórovité, přirozeně pružné dřevo funguje v této technice bezchybně – skvělými příklady jsou smrk, dub a sibiřský modřín. Správné opalování ve speciálních pecích, ve kterých dosahujeme pravidelnou teplotu nad 1400 °C, a čtyřstranná impregnace zajišťují, že opálené desky Wood of Fire nešpiní, zůstávají bez zápachu a vydrží léta!

Wood of Fire dodává nejlepší kvalitu opáleného dřeva na fasády, terasy a ploty. V našem katalogu najdete ideální produkty pro různé projekty. Objevte možnosti z různých nejpopulárnějších druhů dřeva, jako je opálený borovice, smrk, sibiřský modřín, dub, termo borovice a mnoho dalších! Kontaktujte nás.

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

  JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

  E-MAIL

  ČÍSLO TELEFONU

  ZPRÁVA