preloader

Jaké dřevo na fasády domů?

V tomto článku vám poradíme, jaké desky vybrat, aby dřevěná fasáda vypadala krásně a zároveň byla velmi trvanlivá a odolná vůči různorodým atmosférickým vlivům.

Jaké dřevo na fasády domů?

Nejlepší dřevo na fasády – přehled druhů

Na začátek je dobré zamyslet se nad samotným materiálem, protože dřevo má mnoho odrůd, které se osvědčují v různých klimatických podmínkách. Mezi nejčastější a nejraději vybírané patří mimo jiné:

 • Skandinávský smrk – ideální v proměnlivém počasí, oblíbená volba v Polsku díky jeho adaptabilitě.
 • Jasan – nabízí odolnost a pružnost, minimalizuje riziko prasklin a hniloby.
 • Sibiřský modřín – vyznačuje se jedinečným vzhledem, který dodává fasádě unikátnost a exkluzivitu. • Accoya – známá svou nezvyklou trvanlivostí a odolností, doporučená pro náročné projekty.
 • Thermo borovice – desky z tohoto druhu jsou odolné vůči biodegradaci, což se promítá do dlouhé životnosti (asi 20-25 let) bez nutnosti olejování. Jedná se také o dřevo odżywicované.

 

Ochrana dřeva – na co si dát pozor?

Rozhodnete-li se pro dřevo, je nutná pravidelná impregnace a ochrana před škůdci. Časté opakování tohoto procesu může být únavné a časově náročné. Takže pokud sníte o dřevěné fasádě, ale chcete něco trvanlivého, co nevyžaduje nadměrnou práci, pak dřevo ošetřené metodou Shou Sugi Ban, které najdete v naší nabídce, bude ideální volbou!

 

Ošetřené dřevo – trvanlivost a estetika

Naše ošetřené desky mohou zachovat své vlastnosti i 100 let, přičemž vypadají stále atraktivně. Nabízíme různé druhy ošetřeného dřeva, aby dokonale ladily s každým architektonickým stylem. Metoda Shou Sugi Ban, založená na tradičních japonských technikách, zaručuje výjimečnou odolnost proti nepříznivým povětrnostním podmínkám, hnilobě, rozkladu a útokům hmyzu. Kromě toho nejenže zvyšuje odolnost dřeva vůči vnějším faktorům, ale také mu dodává unikátní vzhled.

Shrnutí Vyberete-li dřevo na fasádu, je dobré zvážit druh, který nejlépe splní očekávání jak z estetického, tak funkčního hlediska. Ošetřené dřevo metodou Shou Sugi Ban je vynikající volbou pro ty, kteří si cení trvanlivosti, minimální údržby a jedinečného vzhledu svého domova.

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

  JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

  E-MAIL

  ČÍSLO TELEFONU

  ZPRÁVA