preloader

Je dřevo ošetřené ohněm odolné proti škůdcům?

V době rostoucího zájmu o přírodní materiály je dřevo často vybíráno pro dekoraci našich prostor díky jeho teplu a blízkosti k přírodě. Nicméně, vzniká zásadní otázka: je dřevo trvanlivé a odolné vůči škůdcům?

Je dřevo ošetřené ohněm odolné proti škůdcům?

V tomto textu ukážeme, že desky ošetřené metodou Shou Sugi Ban nejsou jen krásné, ale také mimořádně odolné proti červotočům a jiným hmyzům.

 

Konec se škůdci

Škůdci napadající dřevo, takzvaní xylofágové, jsou velmi těžko odstranitelní, což může být skutečným problémem. Kromě toho snižují estetiku dřevěného nábytku nebo fasád díky výskytu nevzhledných děr a vypadávajícího prášku. Aby se předešlo takovým překvapením, je dobré vybrat materiály odolné proti jejich působení. Právě zde přichází s pomocí desky ošetřené technologií Shou Sugi Ban.

 

„Nepřitažlivé“ pro škůdce

Proces opalování dřeva zabraňuje jeho hnití a rozkladu a navíc materiál činí nepřitažlivým pro škůdce. Tato technika zajišťuje, že dřevo se stává nepřátelským pro mikroorganismy a hmyz, jako jsou červotoči, kteří často vybírají dřevo jako místo pro život.

Naše produkty, než vstoupí do pece, jsou pečlivě kontrolovány, a proces opalování při teplotě až 1200 stupňů Celsia zajišťuje, že dřevo se stává „nepřitažlivým“ pro škůdce.

 

Trvanlivé a krásné desky od Wood of Fire

Vyberete-li naše opalované desky, nemusíte se obávat přítomnosti škůdců. Navíc nabízíme široký výběr modelů, aby se přizpůsobily každému vkusu a potřebě. Abychom usnadnili rozhodování, poskytujeme možnost objednání bezplatných vzorků našich produktů. Zveme vás, abyste se seznámili s naší nabídkou a dalšími články na našem blogu, kde nechybí užitečné tipy a zajímavosti týkající se dřevěných desek vyrobených metodou Shou Sugi Ban.

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA