preloader

Moderní Černá Stodola v letním provedení

Simplicity a funkčnost jsou to, co v současnosti vyznačuje moderní letní chaty. Těmito principy se řídil investor, který se rozhodl postavit útočiště před každodenním ruchem města na malebně situovaném pozemku mezi lesy, loukami a poli.

Moderní Černá Stodola v letním provedení

Umístění budovy na kopci v centrálním bodě terénu zajišťuje dokonalý výhled na okolní krajinu. To by však nebylo možné bez prosklení ve štítové stěně, které na jedné straně umožňuje obdivovat přírodu a současně zajišťuje pasivní zdroj světla pronikajícího dovnitř. Moderní letní domek byl postaven ve skeletové technologii. Sedlová střecha je pokryta plechem a fasáda je obložena deskami SILESIA od Wood of Fire, opálenými japonskou technikou Shou Sugi Ban.

Letní domek je z principu místem prázdninových setkání rodiny a přátel, avšak z tohoto důvodu bude využíván pouze sezónně během roku. Koncepce investora předpokládala provedení dřevěné fasády takovým způsobem, aby fasáda nevyžadovala pravidelné konzervace, umožňující užívat si každou volnou chvíli v přírodě. Proto byla při výběru materiálů kladen důraz na jejich trvanlivost, která bude vyzkoušena v zimním období, kdy bude chata neobydlena. Volba padla na fasádní desky z opáleného dřeva od Wood of Fire, které splnily všechna očekávání investora.

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA