preloader

Proč získává opalování dřeva japonskou metodou Shou Sugi Ban stále větší renomé?

Trendy ve stavebnictví se mění každých několik let, což je normální. Móda na daná řešení se ráda vrací, proto není divu, že stále častěji používáme dřevo jako jeden z hlavních materiálů používaných k výstavbě nebo fasádám.

Proč získává opalování dřeva japonskou metodou Shou Sugi Ban stále větší renomé?

To je také spojeno s větším povědomím společnosti o péči o naše životní prostředí. Používání velkého množství betonu na stavbě není pro ekosystém příznivé na rozdíl od dřevěných desek. Samozřejmě je normální, že výroba základů domu nebo jiného objektu se neobejde bez tohoto materiálu. Nicméně je dobré pamatovat na to, že existují jiné suroviny, z nichž lze bez problémů vytvořit stěny a ozdobit fasádu. Jedním z nich jsou desky opálené japonskou metodou Shou Sugi Ban.

 

Japonská metoda Shou Sugi Ban

Můžeme se ptát, zda skutečně dřevo bude dostatečně odolné, aby bez problémů odolalo vnějším faktorům? Odpovídáme, že ano! Vše díky použití japonské metody Shou Sugi Ban. Spočívá v kontrolovaném opalování desek ohněm. To se provádí ve speciálních pecích při teplotě až 1200 stupňů. Díky tomu zuhelnatěná povrchová vrstva tvoří ochrannou bariéru proti různým vnějším faktorům jako slunce, déšť, mráz nebo sníh. Vše díky spálené celulóze v tomto procesu, tedy faktoru, který je živnou půdou pro například houby a hmyz. Díky metodě japonské Shou Sugi Ban jsou desky zpevněné. Navíc jejich sušení na vzduchu má za úkol snížit rozměrové pohyby během těžkých povětrnostních podmínek.

 

Rostoucí popularita desek opálených ohněm

Odolnost proti vnějším faktorům a ohni, stejně jako nevídaný vzhled, činí desky opálené ohněm stále populárnějšími. Vytvořená hydrofobní vrstva se dokonale osvědčí v jakýchkoli povětrnostních podmínkách. Její neobvyklou výhodou je skutečnost, že takové dřevo není nutné nijak dodatečně impregnovat, protože je přirozeně chráněno ohněm. Kromě toho je také třeba zmínit, že desky opálené japonskou metodou Shou Sugi Ban mají nevídaný vzhled. Ideálně se hodí k moderním projektům domů a jiných budov, zdůrazňují styl každého objektu. Není tedy divu, že stále více lidí se rozhoduje právě pro tento materiál v architektonických projektech.

 

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA