preloader

Budova Sboru dobrovolných hasičů Bosutów

V Bosutowě, městečku nacházejícím se v obci Zielonki, byla postavena moderní hasičská stanice podle konceptu Manecki Design Studio.

ARCHITEKT
Author's Design Studio Manecki
VÝROBEK
SILESIA-3
Budova Sboru dobrovolných hasičů Bosutów

Pro dokončení fasády se architekti rozhodli použít desky pálené technikou Shou Sugi Ban, dokončené ve variantě SILESIA-3. Jedná se o modřínové prkno, vypálené, kartáčované, znovu vypálené a nakonec impregnované. Tento způsob konzervace dřeva nejen zvyšuje jeho životnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům a hmyzu, ale také mu dodává atraktivní vzhled. Použití černých, ohořelých desek bylo záměrným opatřením spojeným s hašením požáru.

V kontrastu s černou fasádou byla použita žlutá úprava kolem dveří a oken, která – jak vysvětlují architekti – je odkazem na varovné nápisy. Navíc je hasičská zbrojnice poutavým prvkemstřecha je obrácená a svažuje se dovnitř. V budově se nachází mimo jiné: garáž pro zásahová vozidla, dílna, sklad, šatna se sociálním zařízením, služebna, víceúčelová místnost se zázemím kuchyně a administrativní a kancelářská místnost.

Stavba byla navržena v centrální části pozemku, splývající s okolím – na něj odkazují šikmé sklony střech. Svou výraznou formou a barevností tvoří také referenční bod pro rozvoj této části dosud nezastavěného města.

Místo: Polsko

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA