preloader

Černá moderní stodola

„Dům v černém“ je moderní stodola navržená Maciekem Rempalskim z Modern Studio Architektury z Opole. Tento projekt se vyznačuje nejen elegantní a subtilní architekturou viditelnou zvenčí, ale i skrytým moderním řešením.

ARCHITEKT
Maciek Rempalski, Modern Studio Architektury
VÝROBEK
SILESIA-2
Černá moderní stodola

Myšlenka na surovou, „přírodní“ podobu stavby se odráží v dokončení celé fasády pálenými deskami ve variantě SILESIA-2. Poutavé panoramatické prosklení dodává stodole moderní charakter a zároveň otevírá budovu do zahrady. Umístění vysokých oken na slunnou jižní stranu má za úkol nejen přivést do interiéru přirozené světlo, ale také navodit pocit neomezeného prostoru.

Aby byl celý prostor ucelený, byl kladen důraz i na zahradu, která ve výsledku dokonale ladí s tvarem stavby. Zahrada kolem domu je minimalistická a představuje prodloužení kompozičních os budovy. S interiérem domu se prolíná funkčně uspořádaná zahradní relaxační zóna.

Plný plot z pálených dřevěných prken nemovitost efektivně izoluje a zároveň potěší svým neokázalým kouzlem. Dřevo dává velké možnosti tvarování linií, stupně světlosti a struktury plotu. Všechny tyto prvky spojené dohromady tvoří velmi zajímavý celek.

Místo: Polsko

Fotografie: Stanisław Skotnicki

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA