preloader

MP_II Dům

Dům s tajemným názvem MP_II je symbiózou architektury a přírody. Autoři projektu chtěli multidimenzionálnost této problematiky: kontext místa, měřítko, materiály, barvy, šerosvit, prolínání světů.

ARCHITEKT
Oliwer Rasztawicki (z Rasztawicki Architekci), Marek Kruk (z Kruk Architekci)
VÝROBEK
MAZURIA-2
MP_II Dům

Dům se nachází na pozemku hustě porostlém stromy. Byl však osazen mezi stávající stromy, čímž se eliminovalo kácení, ale získala se požadovaná plocha. Materiály použité na fasádě jsou navrženy tak, aby ladily s okolím stejně jemně jako stávající stromy a reagovaly na hru světla a stínu. Volba proto padla na dřevěné fasádní desky, opálené do tmavě hnědé (MAZURIA-2). Tmavá fasáda byla v kontrastu s interiérem domu drženým ve světlých tónech a minimalistickém stylu.

Jednopatrová budova s ​​nízkou siluetou připomínající japonský stylbyl navržen na půdorysu ve tvaru písmene L, což umožnilo oddělit obytnou část od soukromé zóny. Střecha, mírně prodloužená v poměru ke karoserii, byla podepřena na dřevěných kůlech. V kombinaci s velkým prosklením to celé věci dodává určitou lehkost, i přes zdánlivou masivnost zařízení.

Místo: Polsko

Fotografie: ONI studio

 

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA