preloader

Pálená fasáda s 3D efektem

Vídeňský les obklopuje hlavní město Rakouska na západní straně města a je uznávaný pro zelené plíce města. Jedná se o region, kde se nachází inovativní a ekologický rodinný dům navržený ONA Architecture. 

ARCHITEKT
ONA Architecture
VÝROBEK
SILESIA-2
Pálená fasáda s 3D efektem

Byl postaven pomocí technologie CLT, která dokonale splňuje standardy energeticky úsporných systémů. Tato technika je založena na použití velkoformátových masivních dřevěných panelů (křížově lepené dřevo CLT) jako nosných stěn, příček a stropů. To umožňuje postavit konstrukce s vyšší nosností v krátkém čase než tradiční metody.

Kromě zajímavého tvaru domu a unikátních materiálových kombinací (ocel-sklo-dřevo) přitahuje pozornost černá fasáda v neobvyklém provedení. Zde byly použity pálené desky pěti různých šířek, což umožnilo neobvyklý 3D efekt. Volba padla pro variantu Silesia-2: opálené, kartáčované a impregnované desky ze sibiřského modřínu.Technika požárního ošetření, vycházející z japonské tradice Shou Sugi Ban, poskytuje kromě mimořádných estetických hodnot také jeden z nejlepších způsobů konzervace dřeva.

Místo: Rakousko

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA