preloader

Pálené dubové desky jako prvek interiéru

Nadčasová černá dokonale podtrhne minimalismus a eleganci místnosti, proto se často používá v interiérovém designu. Tato barva dodává místnosti silný tón, dodává jí charakter a výraz.

ARCHITEKT
Razoo Architekci
VÝROBEK
DUB
Pálené dubové desky jako prvek interiéru

Skvělou alternativou klasické malby stěn je použití pálených nástěnných desek.

V případě tohoto projektu bylo zvoleno dubové dřevo, které je jednou z nejtvrdších dřevin. Přirozená trvanlivost dubu vyplývající z jeho fyzikálních a mechanických vlastností byla navíc zvýšena požární konzervací. Vnější povrch desky byl silně zuhelnatělý, což jí dalo charakteristickou popraskanou strukturu, běžně známou jako „krokodýlí kůže“. Pálené desky byly použity jak v obývacím pokoji, tak v kuchyni. Byly použity mimo jiné k orámování unikátního krbu, umístěného v centrální části obývacího pokoje.Důležité je, že předchozí spalování také zvyšuje protipožární vlastnosti dřeva zevnitř a příslušnou požární klasifikaci (NRO) zajišťuje nanesená vrstva speciálních ochranných látek.V kuchyni nechybí ani černý akcent – stěna spolu s dvířky a čelo skříňky jsou obloženy pálenými deskami.

Stojí za to připomenout, že černá barva funguje nejlépe v místnostech, kde je dostatek světla. V případě této realizace je odpovídající množství přirozeného denního světla zajištěno velkými okny, pokrývajícími téměř celou plochu jedné ze stěn. Ve večerních hodinách díky umělému teplému osvětlení působí interiér prostorně a útulně. Dobrým řešením je také kombinace černé se světlými, neutrálními barvami (šedá, špinavě bílá), stejně jako se sklem a ušlechtilými, přírodními tkaninami.

Místo: Polsko

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA