preloader

Rodinný dům ve Slezsku

Pálené dřevo je nejen estetické, ale má i mnoho praktických výhod. Díky procesu hoření se dřevo stává odolnější vůči povětrnostním vlivům, hmyzu a houbám. To zaručuje dlouhou životnost fasády, minimalizuje nutnost údržby a výměny.

ARCHITEKT
MUS Architects
VÝROBEK
SILESIA-2
Rodinný dům ve Slezsku

Varianta SILESIA-2 použitá v tomto projektu sestává z modřínových prken, které byly opáleny metodou Shou Sugi Ban a následně kartáčovány. To odhalilo jedinečný vzor kresby dřeva pro každé prkno. Dodatečně byly desky impregnovány. Vysoká odolnost pálených desek vůči vnějším faktorům z nich dělá vynikající volbu pro konečnou úpravu fasád nebo plotů.

Rozhodnutím použít černé desky jak na fasádu, tak na plotovou bránu a střechu pokrýt černým plechem, architekti promyšleně zavedli kontrastní prvky, které dodávají designu hloubku a charakter. Cihlové sloupy poskytují nejen dokonalý kontrast k tmavé bráně a fasádě, ale také vnášejí teplo a autentičnost. Bílý kámen použitý k dokončení podlahy rozsáhlé terasy vytváří kontrast jak z hlediska barev, tak použitých materiálů. Zároveň dodává prostoru svěžest a eleganci.

Svěží zelené okolí doplňuje barevnou paletu. Design se dokonale začlení do přírodní krajiny, ale také vytváří jedinečnou kombinaci mezi syrovým povrchem a oživující vegetací.

Místo: Polsko

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA