preloader

StodoLove – moderní stodola

Nelehkého úkolu přeměnit starou hospodářskou budovu z roku 1940 v krásnou moderní stodolu se ujala interiérová designérka z Gdyně Anna Maria Sokołowska. Tak vznikl mimořádný projekt StodoLove.

ARCHITEKT
Anna Maria Sokołowska
VÝROBEK
SILESIA-2, KARPATIA-2
StodoLove – moderní stodola

Hlavní myšlenkou bylo vytvořit stavbu, která zaujme svou jednoduchostí a zároveň zapadne do kontextu místa a okolí. Při návrhu vnější zóny objektu se majitel zaměřil na jednoduchost a přirozenost. Po několikaleté rekonstrukci, která zahrnovala i přístavbu s nástavbou, vznikl jednoduchý tvar se sedlovou střechou, bez zbytečných dekorací, vikýřů či arkýřů.

Kde se vzal nápad na černou fasádu domu? Při sledování historie města, kde měla moderní stodola vzniknout, architekt zjistil, že zdejší hospodářské budovy byly často černé barvy – od dehtu, který se používal na ochranu dřeva proti vlhkosti. Proto se rozhodlo pokrýt střechu deskami z páleného sibiřského modřínu (SILESIA-2) a fasádu skandinávským smrkem (KARPATIA-2).

Navíc tvar černých posuvných okenic v přízemí odkazuje na tradiční vrata do stodoly. Všechny tyto nuance činí celek koherentním a nenápadným. Nemá smysl zde hledat obrovské prosklení nebo moderní terasy – je tu však jednoduchá forma a minimalismus, který návrhářka a její rodina milují.

Interiéry jsou navrženy ve standardním materiálovém a barevném základu se zaměřením na bílé, šedé, černé a přírodní dubové dřevo. Jak architektka zdůrazňuje, chtěla vytvořit prostor, kde by se dalo relaxovat a uklidnit se od přebytečných podnětů.

Projekt StodoLove získal prestižní ocenění jako Bronze Award – A’Design Award 2022-2023 a Silver Winner – Muse Design Awards 2023.

Místo: Polsko

Fotografie: Fotomohito

Poznejte naše produkty zblízka

Objednejte si vzorek a zažijte jedinečný charakter dřeva vypalovaného japonskou metodou Shou Sugi Ban.

    JMÉNO A PŘÍJMENÍ / NÁZEV FIRMY

    E-MAIL

    ČÍSLO TELEFONU

    ZPRÁVA